" "

piątek, 17 kwietnia 2015

Wielbiciel - Charlotte Link


Tytuł: Wielbiciel
Autor: Charlotte Link                      Ocena: 7/10          
Wydawnictwo: Sonia Draga                                   
Ilość stron: 421
Seria/cykl: -

Kilka zdań o autorze
Charlotte Link urodziła się w 1963 roku. Wydała łącznie 17 powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków. Mieszka z rodziną i swymi licznymi psami w Wiesbaden.

Bohaterowie
Postaci w tej książce jest całkiem sporo. Na początku miałam problem z ich zapamiętaniem i lekko się irytowałam, kiedy pojawiało się jakieś imię, a ja nie pamiętałam, co to była za osoba. Jednakże po jakimś czasie nie miałam już tego problemu. Właściwie to nawet zżyłam się z bohaterami. Zachowywali się normalnie, nie byli sztuczni. Dało się ich lubić. Leona, główna bohaterka, choć przechodziła chwile kryzysu, nie poddawała się mu i w końcu wychodziła na prostą. Irytował mnie za to jej mąż, który nie umiał się zdecydować.

Fabuła
Początek, przeszło 100 stron, był bardzo nudny. Zagłębiałam się tylko w życie małżeńskie (lub jego brak) głównej bohaterki. W końcu miałam tego dość, lecz wtedy zaczęło się coś dziać. Myślałam, że pani Link będzie utrzymywać tożsamość Wielbiciela w tajemnicy - nie było tak jednak. Nie domyśliłam się jednakże wszystkich zagadek z tej książki, więc to na pewno plus dla tej powieści. Pomimo tego akcja nie była wartka, choć też się nie ciągnęła. Mam wrażenie, że można to było napisać lepiej, trzymać czytelnika bardziej w napięciu. Napięcie jakieś tam było, ale ja uważam, że niewystarczające.

Kilka słów na koniec
Styl pani Link jest przyjemny. Całość szybko się czyta i właściwie ma w sobie coś takiego, co przyciąga. Chociaż powieść nie trzymała w takim napięciu, w jakim powinien trzymać kryminał, ja nie mogłam jej odłożyć, musiałam się dowiedzieć, co się zaraz stanie - a może zaraz znów pojawi się Wielbiciel, a jeśli tak, co znów zrobi? Pozycja ta ma w sobie jakiś niezaprzeczalny urok, choć nie wiem, skąd dokładnie on się bierze. 
Czytaliście "Wielbiciela"? Jeśli tak, jakie są Wasze opinie i odczucia? ^_^

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej książki pani Link chociaż mam jedną na półce-czeka kiedy będę miała więcej wolnego czasu :)
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze ten książki, ale ta pozycja bardzo mnie interesuje więc pewnie kiedyś ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach książki Link ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zostałaś nominowana do LBA - szczegóły tutaj: http://ksiazki-recenzje-czytelnicy.blogspot.com/2015/04/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Nadal nie znam tej autorki, a trochę czasu się do tego przymierzam.

  OdpowiedzUsuń

Och, jesteś tu! ^_^ Twój komentarz wywoła uśmiech na mojej twarzy! DZIĘKUJĘ za Twoją obecność ^_^ Sprawiasz, że czuję sens tego, co robię ^_^
Jeśli zdecydujesz się na obserwację - dziękuję podwójnie! ^_^